TKP
 
Yeniden Merhaba
Yayın İlkelerimiz
Yazılar - Arşiv
 
İşçinin Sesi Yayınları
Kitaplar
İşçinin Sesi
Çek-Al
Kavga - Kervan
Kaynak
İşçi Yaşamı
İşçinin Gezetesi
Binçiçek
cddrt
dtd
Isha Bulletin

Soviet News
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Amelebirliği köklü bir kurumdur”

Zonguldak Amelebirliği’nin 16 temsilciliği için seçimler yapıldı

2009-2012 Dönemi Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı, Zonguldak- Merkez, Kozlu,Üzülmez, Karadon, Gelik, Armutçuk, Amasra ve Çatalağzı (ÇATES) İşletmesi Sandık ve Şube Organlarında görev alacak işçi üyelerin seçimi Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ve ÇATES’e bağlı işyerlerinde 28 Mayıs 2009 tarihinde gerçekleştirildi.

Seçimlerde yaklaşık 13 bin üye oy kullanarak 16 temsilcisini seçti. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ramis Muslu ve Yönetim Kurulu üyeleri, işyerlerini gezerek adaylara başarı diledi. Muslu’nun işyerlerini ziyaretine GMİS Genel Başkan Yardımcısı Dursun Oğuz, Genel Sekreter Taci Alkaya, Genel Mali Sekreter Muharrem Sarıçam, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Osman Tutkun ile GMİS’in Şube Başkan ve yöneticileri katıldı. Muslu, TTK Üzülmez Müessesesi’nde Amelebirliği seçimleri için oy kullandı.

GMİS Genel Başkanı Ramis Muslu, sandıkları gezerek Amelebirliği Temsilciliği adaylarına başarı diledi. Adaylara ve üyelere yönelik konuşma yapan Muslu, Amelebirliği’nin 1923 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk sosyal güvenlik kuruluşu olarak köklü bir tarihe sahip olduğunu belirtti.

Muslu şöyle konuştu: “Amelebirliğine sahip çıkmak işyerlerimize, TTK’ya sahip çıkmaktan geçiyor. TTK, yaşadığı sürece Amelebirliği de yaşayacaktır. Adaylarımızdan bunun bir hizmet yarışı olduğunu bir an olsun akıllarından çıkarmamalarını istiyorum. Tüm adaylara başarılar, kazanacak olanlara da şimdiden hayırlı olsun dileğinde bulunuyorum.”

Amelebirliği seçimlerinin demokratik bir ortamda gerçekleştiğini belirten Muslu, “Göreve aday olanlar, bu görevleri üyelerin oylarıyla kazananlar olacaktır. Bu bir yarıştır. Ama yarın yine aynı ocaklarda birlikte çalışacak, birbirimize yine can emanet edeceğiz. Üyelerimizin bu bilinçte olduklarından en küçük bir şüphem yok” dedi.

Amelebirliği’nin yeni temsilcilerinde başarılı bir çalışma dönemi geçirmelerini diliyoruz.

29 Mayıs 2009