TKP
 
Yeniden Merhaba
Yayın İlkelerimiz
Yazılar - Arşiv
 
İşçinin Sesi Yayınları
Kitaplar
İşçinin Sesi
Çek-Al
Kavga - Kervan
Kaynak
İşçi Yaşamı
İşçinin Gezetesi
Binçiçek
cddrt
dtd
Isha Bulletin

Soviet News
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

   
S Can
R Yürükoğlu Yoldaşın 7.ölüm yıldönümü münasebetiyle İTİB’in düzenlediği R.Yürükoğlu Anısına Konferans, 23 Kasım 2008 Cumartesi günü Londra’da Dalston’da HCVS örgütünün Konferans Salonunda yapıldı. Tıkla...
Peter Waterman - 2008

Peter Waterman Kimdir? & CV

Prof. Stephen Castles - 2007
TKP lideri ve son genel sekreteri R.Yürükoğlu'nun ölümünün 6. yildönümü münasebetiyle düzenlenen R Yürükoğlu Anisina Konferans, 1 Aralik Cumartesi günü Clerkenwell Green'deki Marx Memorial Library adresinde yapildi. Oxford Üniversitesi Göç ve İltica Araştırmaları Profesörü Stephen Castles, hemen hemen tamamen dolu olan kütüphane konferans salonunda İngilizce olarak "Yeni Küresel İşgücünün Politik Ekonomisini Kavramak" konulu bir konuşma yaptı.  Konuşmanın Türkçe çevirisi tamamlandığında sitemize konacaktır. İngilizce metin için TIKLA. Bu metin kaynak gösterilmek koşuluyla kullanılabilir.
Mike MacNair - 2006
Yürükoğlu’nun ölüm yıldönümü münasebetiyle her yıl düzenlediğimiz Yürükoğlu Anısına Konferans (Memorial Lecture) yine Marks Kütüphanesinde gercekleştirilmiştir. Bu yılın konuşmacısı olan Mike MacNair Yoldaş'ın konuşma konusu, “Dünya Ekonomisindeki Küreselleşme Koşullarında Batı’da Sermayenin Hareket Özgürlüğü ve Emek Dolaşımına Getirilen Kısıtlamalar”dır. Dinlemek için (2.60MB, MP3formatında) TIKLA. Bilgisayarınıza indirmek için TIKLA. Konuşma metni İngilizce.
A. Candan - 2005
Yürükoğlu Anısına Konferansın Açış Konuşması
Yassmine Mather - 2005
Political Islam and how to Fight it - A Communist Perspective Lessons of 26 years of Islamic Power in IRAN (Yasemin Yoldaş'ın sunduğu dersin Türkçeye çevrilmiş hali - İran’da 26 Yıllık Siyasal İslamcı İktidarın Acı Gerçekleri.) Dinlemek için (3.50MB, MP3 formatında) TIKLA. Bilgisayarınıza indirmek için TIKLA.
Şafak Arın - 2005
Haber - Yorum Örgütsüz Devrimci Marksist Olunmaz - “Devrimci Teori Olmadan Devrimci Hareket Olmaz”
M Sönmez - 2004

M Sönmez’in R Yürükoğlu’nun 3.Ölüm Yıldönümü Anma Toplantısı Konuşması:

‘His theoretical background made him teacher!’